معرفی و مقایسه انواع اتو

معرفی و مقایسه انواع اتو

برای رفع چین و چروک پارچه و لباس وسیله ای بهتر از اتو می شناسید؟ مایل هستید به استقبال لباس، پرده و پارچه هایی زیبا و مرتب بروید؟ جالب است بدانید اتو یکی از پرمصرف ترین لوازم خانگی در دنیا محسوب می شود. امروزه با پیشرفت تکنولوژی، شاهد انواع مختلفی از اتوهای برقی در بازار هستیم. اگر قصد خرید اتو دارید از راهنمای خرید این محصول چه چیزهایی می دانید؟ می توان گفت اولین سؤالی که یک خریدار اتو با آن مواجه می شود این است که چه مدل هایی از اتو در بازار وجود دارند و انتخاب کدام نوع اتو، می تواند نیاز او را تأمین کند.

اگر بخواهیم کلی تر پاسخ این سوال را بدهیم باید بگوییم چهار نوع اتو داریم که شامل اتو بخار، اتو پرسی، اتو با مخزن مجزای بخار و بخارگرها می باشند. البته در این گزارش سعی داریم به طور مفید و جامع شما را با ویژگی ها و نکات فنی مهم هر کدام از انواع اتو بیشتر آشنا کنیم.

قبل از همه چیز لازم می دانیم با معیارهای مهم در خرید اتو بخار آشنا شوید . جنس و طراحی اتو بخار، توان مصرفی اتو بخار، وزن مناسب اتو بخار، ظرفیت مخزن آب و طول سیم اتو بخار ازجمله مهم ترین فاکتورهایی است که می بایست در خرید اتو بخار درنظر بگیرید. بزرگ ترین مزیت کفه های سرامیکی و تیتانیومی این است که به راحتی تمیز می شوند، به آسانی روی لباس سُر می خورند، به لباس های نازک و یا پلی استر نمی چسبند، کمتر به پارچه آسیب می زنند و در برابر پوسیدگی و خراشیدگی مقاوم تر هستند. هر چقدر توان مصرفی دستگاه شما بالاتر باشد، دستگاه در مدت زمان کوتاه تری گرم و آماده اتوکشی می شود و آب با قدرت بیشتری به بخار تبدیل می شود. اگر اتو خیلی سبک باشد، به دلیل آن که فشار موردنیاز به لباس وارد نخواهد آمد، اتوکشی دلخواهی نخواهید داشت. در مورد مخزن دستگاه می توان گفت که هرچه مخزن آب دستگاه شما بزرگ تر باشد، شما این امکان را دارید که بدون اضافه کردن آب و برای مدت طولانی بتوانید لباس هایتان را اتو کنید و دیگر نیازی به پُر کردن مداوم مخزن در طول فرآیند اتوکشی ندارید. در نهایت، هر اندازه طول سیم اتوبخار بیشتر باشد، اتوکشی آسان تر و انعطاف پذیرتر خواهد بود.

اتو بخار

اتو بخار نوع رایج و پرطرفدار اتو در بازار است که این روزها در هر خانه ای یافت می شود. کف این اتوها اغلب از جنس تفلون یا سرامیک و در مدل های ارزان تر از جنس استیل می باشد که در کف اتو، روزنه هایی ریز و درشت برای خروج بخار تعبیه شده است. استفاده از بخار باعث می شود که چین و چروک های لباس سریع تر و راحت تر برطرف شده و لباس هایتان طراوت خاصی پیدا کنند. اتوهای بخار در مقایسه با دیگر اتوها، سبک تر و کوچک تر بوده و برای اتوکشی انواع پارچه و پوشاک راحت تر می باشند. اتو بخار فیلیپس و اتو بخار تفال ازجمله پرفروش ترین اتو بخارهای موجود در بازار محسوب می شوند.

اتو پرس

اتوهای پرس تجربه ای متفاوت از یک اتوکشی حرفه ای را برایتان فراهم می سازند. این مدل اتوها دارای دو صفحه مجزا از هم می باشند که پارچه یا لباس بین آن ها قرار می گیرد. این نوع اتوها به دلیل دارا بودن صفحات چند برابر بزرگ تر از اتوهای معمولی، فرآیند اتوکشی را سریع تر نموده و صرفه جویی قابل توجهی را در وقت شما ایجاد خواهند نمود. البته درنظر داشته باشید که اتو کردن با اتوهای پرسی به آسانی اتوهای بخار نیست و این مدل اتوها بیشتر برای اتو کشی ملحفه، پرده و شلوارهای پارچه ای مردانه مورد استفاده قرار می گیرند. برای اتو پرس می بایست مکان ثابتی را در منزل درنظر داشته باشید چرا که عملاً جمع کردن دستگاه به علت سنگینی این نوع اتوها بعد از اتصال بر روی پایه، مشکل ساز خواهد بود.

اتو با مخزن مجزای بخار

اگر به دنبال اتویی هستید که قابلیت تولید بخار فراوان داشته باشد، زمان خود را جهت بررسی این نوع از اتوها متمرکز کنید. مخزن این مدل اتوها در مقایسه با نوع اول اتو بخار ها (اتوهای بخار معمولی) توسط یک سیم و یک شیلنگ به دسته اتو متصل شده است. آب درون این نوع اتوها به سرعت تمام نمی شود و دیگر نیازی نیست که به طور مداوم آب درون مخزن را پُر کنید.

بخارگرها

بخارگرها از انواع دیگر اتوهای موجود در بازار هستند. در این نوع از دستگاه ها، هیچ صفحه داغی در بخش اتوکشی وجود ندارد و اتوکشی فقط توسط بخار انجام می شود. از مزایای این دستگاه ها، ایمنی کامل در اتوکشی است. لذا می توانید برای اتوکشی لباس های گران قیمت خود از این مدل اتوها استفاده نمائید. از دیگر مزایای بخارگرها، امکان اتوکشی عمودی است، بدین معنی که می توانید لباسی که بر تن دارید را بدون این که از تن درآورید، اتوکشی نمائید.

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلد های لازم را پر کنید.

۰۲۱-۳۴۱۸۷
۰۲۱-۳۴۱۸۷